W dniach 8-9 czerwca uczniowie klas 5-6 oraz ośmioro śmiałków z klasy 4 wzięło udział w wyjątkowej wycieczce. Była to górska wyprawa w samym sercu Karkonoszy. Pierwszego dnia wybraliśmy się na intensywny spacer górskimi szlakami na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Zobaczyliśmy piękny Wodospad Kamieńczyka oraz nieco kameralny Wodospad Szklarki.
Następnie udaliśmy się do Karpacza, gdzie u podnóża Śnieżki zwiedziliśmy unikatowy, pochodzący z przełomu XI i XII wieku kościół Wang. Po pełnym atrakcji dniu był również czas na wieczorny spacer deptakiem w Karpaczu.
Drugiego dnia udaliśmy się do karkonoskiej wioski Kowary, gdzie zwiedziliśmy zabytkową sztolnię kryjącą złoża uranu. Przechodząc podziemnymi korytarzami, dowiedzieliśmy jak trudną i niebezpieczną pracę wykonują górnicy. Zwieńczeniem pobytu w sztolni był robiący ogromne wrażenie pokaz laserów. Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur, w którym znajdują się modele największych atrakcji Dolnego Śląska wykonane w skali 1:25. Zwiedzając park weszliśmy na szczyt Śnieżki oraz zobaczyliśmy Zamek Książ oraz kryjący tajemnice II wojny światowej Zamek Czocha. Po dwóch dniach pełnych atrakcji, wyzwań i dobrej zabawy, szczęśliwie wróciliśmy do Chrząstowic.
