Wycieczka klas 4-6 do Karpacza i okolic
W dniach 8-9 czerwca uczniowie klas 5-6 oraz ośmioro śmiałków z klasy 4 wzięło udział w wyjątkowej wycieczce. Była to górska wyprawa w samym sercu Karkonoszy. Pierwszego dnia wybraliśmy się na intensywny spacer górskimi szlakami na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Zobaczyliśmy piękny Wodospad Kamieńczyka oraz nieco kameralny Wodospad Szklarki.
Wizyta klas pierwszych w OSP Chrząstowice
Uczniowie klas pierwszych odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Chrząstowicach. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać pracę strażaków oraz dowiedzieć się, na czym polega ich codzienna służba. Strażacy zaprezentowali swoje stroje i wyposażenie, a uczniowie mogli je obejrzeć oraz przymierzyć.
Wycieczka klas 7-8 do Torunia, Gdańska i Malborka
W pierwszym dniu wycieczki intensywność wrażeń mogłaby konkurować z prędkością światła. Naszą wyprawę zaczęliśmy od klimatycznego spaceru po zabytkowej części Starego Miasta. Architektura zachwyca! Następnie ruszyliśmy śladami najsłynniejszego torunianina. Sprawdziliśmy, gdzie mieszkał i dokonywał przełomowych odkryć sam Mikołaj Kopernik.
Wizyta klas 2 i 4 w Urzędzie Gminy Chrząstowice
7 maja klasa IV złożyła wizytę w Urzędzie Gminy Chrząstowice. Przedstawiciele władz oprowadzili uczniów po pomieszczeniach przebudowanego budynku i jednocześnie wyjaśnili zasady funkcjonowania Urzędu. W czasie tego niezapomnianego i ważnego spotkania, uczniowie mogli również zadać Pani Wójtowi pytania i wręczyć własnoręcznie wykonane laurki z okazji urodzin i imienin.
Finał 32. konkursu recytatorskiego
2 czerwca 2026 roku Antonina Czollek, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach, wzięła udział w finale konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor” w Opolu. Udział w finale tego prestiżowego konkursu jest dużym osiągnięciem i potwierdzeniem talentu, zaangażowania oraz umiejętności językowych uczennicy.
Udział klasy 3 w zajęciach terapii zajęciowej
Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w warsztatach terapii zajęciowej, integrując się z podopiecznymi FUNDACJI DOM. Dzieci doskonaliły w podchodach umiejętności przyrodnicze, matematyczne, logicznego myślenia oraz sportowe. Mogły lepić z gliny wg własnej inwencji oraz wykazać się majsterkowaniem. Jak zwykle pomysłów było mnóstwo.







