01Kiedy klasa II i III ruszają na wycieczkę, wiadomo jedno: będzie głośno, wesoło i… pełno pyłu w butach. Tym razem uczniowie odwiedzili Sztolnię Królowa Luiza, gdzie wzięli udział w słynnej Bajtel Szychcie.Okazało się, że praca górnika to nie tylko ciężki trud, ale też świetna zabawa!

Zwłaszcza gdy można samemu „fedrować”, jeździć górniczym wagonikiem i sprawdzić, czy górnicze nakrycie glowy pasuje do szkolnego mundurka. Niektórzy odkryli w sobie prawdziwy talent do pracy pod ziemią, inni – do robienia zdjęć w kasku.
Po wyjściu na powierzchnię (wszyscy cali, zdrowi i tylko trochę brudni) grupa przeniosła się do Planetarium w Chorzowie, gdzie czekała kosmiczna podróż. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda nocne niebo, dlaczego gwiazdy nie spadają na głowy oraz że w kosmosie nie ma dzwonków na przerwę.Seans zrobił ogromne wrażenie – niektórzy już planują karierę astronauty, inni przynajmniej obiecali, że od dziś będą patrzeć w niebo trochę częściej.
Wycieczka zakończyła się pełnym sukcesem: wszyscy wrócili zmęczeni, uśmiechnięci i bogatsi o nowe doświadczenia. A nauczyciele? Cóż… oni też wrócili, choć chyba marzyli o drzemce w kapsule kosmicznej.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22